TalentGroup vstupuje na český trh a otevírá novou pobočku v Brně

Na český trh vstupuje do segmentu náboru IT odborníků nový hráč a tím je projekt ambiciózní personálně-poradenské společnosti TalentGroup.

1.2.2022:

Na český trh vstupuje do segmentu náboru IT odborníků nový hráč a tím je projekt ambiciózní personálně-poradenské společnosti TalentGroup. Jedná se o platformu klasicky propojující požadavky klientů s dostupnými kandidáty v reálném čase, která ale navíc do svých procesů chytře komponuje prvky AI a automatizace při zpracování dat. Za pomocí unikátních algoritmů je systém TalentGroup při vyhledávacích sekvencích schopen jít o mnoho víc do hloubky a dle souboru klíčových slov např. odhalit a následně kategorizovat ty kompetence, které jinak nejsou přímo nebo vůbec pojmenované – robot je v rámci veřejně dostupných zdrojů schopen vyhledávat i v přidružených dokumentech (diplomové/bakalářské práce, CV atd.), na osobních stránkách kandidátů, nebo v popisu pracovních náplní na sociálních sítích i s ohledem na překlepy.

Rozvoj společnosti bude zastřešovat Vladimír Vrtal, zkušený odborník, který má za sebou několik úspěšných projektů v oblasti budování firemních organizací zejm. v oblasti personalistiky. Na konci svého předchozího působení Vladimír organizaci předal s ročními tržbami přesahujícími 200 mil. Kč a jak sám tvrdí, rád by tento úspěch zopakoval i v TalentGroup. Jak Vladimír ale nezapomíná dodat – společnost má sice základnu v Brně, nicméně bude působit v celé ČR bez regionálního omezení a těší se tedy i na spolupráci s pražskými nebo ostravskými klienty. Očekávané tržby ve střednědobém horizontu jsou proto dle vyjádření norského vedení společnosti několikanásobné.

Společnost TalentGroup aktuálně vypisuje hned několik otevřených pozic v rámci interního náboru a to zejm. zaměřených na technologicky zdatné IT Recruitery. Jak Vladimír dodává, moderní kanceláře v centru Brna jsou připravené a společnost se tedy těší na návštěvu potenc. nových kolegů. Ve společnosti bude dle slov Vladimíra vždy vládnout férový přístup a přátelská atmosféra, ale zároveň zdůrazňuje, že recruitment je tvrdé obchodní prostředí, kde přežijí jen ti nejsilnější, takže je nezbytné počítat s tím, že od každého nového kolegy bude vyžadován neustálý tah na branku a dodržování předepsaných KPI. Za svoje úspěchy budou ale všichni velmi nadstandardně odměněni.

Zeptali jsme se Vladimíra na to, jak vnímá aktuální situaci na trhu nedostatkových IT odborníků a ten nám odpověděl: „Vím přesně kam otázkou míříte. je samozřejmě jasné, že již několik let dochází ke kumulovanému deficitu IT odborníků, kdy univerzitní prostředí není kapacitně schopno vygenerovat tolik absolventů, aby pokrylo rostoucí poptávku. Nicméně my máme řadu účinných nástrojů jak jít ještě o pomyslný krok dál než konkurence a díky našemu unikátnímu přístupu k náboru si tedy věříme, že budeme schopni našim klientům reálně pomoct i s poptávkou, kterou jinak konkurence pokrýt nedokáže. Koneckonců je asi nejjednodušší se o mém tvrzení přesvědčit tak, že nás klient s požadavkem může rovnou oslovit a spolupráci si konkrétně vyzkoušet.“

Vladimír dále dodává, že z pohledu dlouhodobé firemní strategie nebude pro TalentGroup nikdy nejdůležitější pouze zisk jako takový, ale dále zejm. kvalitně poskytnutý servis směrem ke kandidátům, obecně podpora zaměstnanosti nedostatkových IT expertů v regionu a zvyšování konkurenceschopnosti České republiky v oblasti inovací, výzkumu a vývoje. Brnu se ne nadarmo přezdívá české Silicon Valley a pokud do tohoto soukolí podnikatelských subjektů zapojíme personální agenturu se zaměřením na IT, je to jenom logický soulad se strategickým plánem Jihomoravského kraje. Podnikatelský ekosystém technologicko-inovativních firem díky TalentGroup jako novému silnému hráči bude dále nabírat na síle.

Norské vedení společnosti, na CZ trhu ztělesněné investiční skupinou Norwegian Investments Group, aktuálně dokončuje transformaci do akciové společnosti a bude dále spravovat majetek skupiny v tomto regionu, Vladimírovi přeje s novou výzvou hodně štěstí, spoustu spokojených klientů a úspěšných placementů a hlavně správný odhad při výběru nových kolegů.

Důvěřují nám

Za těch 10 let, co se věnujeme personalistice v oblasti IT jsme se sami na sobě naučili, co v této branži funguje a díky tomu získali spoustu větších i menších klientů. Neradi bychom zde ale zveřejňovali konkrétní loga a názvy společností, protože ctíme diskrétní vazby a nepsanou mlčenlivost, kterou uzavíráme s každým našim zákazníkem. Pokud chcete zjistit, jak spolupráce reálně funguje a že recruitment děláme opravdu dobře, trhu s IT odborníky rozumíme a máme účinné nástroje, jak je pro vaši poptávku rychle získat, nejjednodušší bude si spolupráci vyzkoušet na jedné konkrétní poptávce. Uvidíte, že výsledek vás nezklame.